A vevő útja
Tegyük fel, hogy van egy webshopod, ahol rendszerezéssel, rendcsinálással kapcsolatos tárolókat, tartókat és dobozokat lehet megvenni. Illetve van mellette egy otthonszervező szolgáltatáspalettád.
Hogy értékesítsd őket? Együtt vagy külön? Min legyen a hangsúly? Mi legyen a prémium szolgáltatás és mi a csali?
Ezer ilyen és ehhez hasonló kérdéssel kínzod magad.
Végig megyünk a fenti példán és a kérdéseken, amivel a saját ajánlataidat is rendbe tudod tenni.
1. Ezüst ajánlat
Minikonzultáció + termékek
A konzultáció alatt megnézitek a helységet, amelyet az ügyfél rendszerezni szeretne, és pikk-pakk megoldásokkal instant jóérzést nyújtasz neki, mellékelve azokat a termékeket, amiket a webshopból meg tudod tőled vásárolni.
2. Arany ajánlat
Midikonzultáció hosszú távú javaslatokkal
A konzultáció időtartama hosszabb, mivel gyökérokokra is belementek, hogy kiderítsétek, miért szokott kialakulni a káosz vagy miért nem tud az ügyfél rendet tartani abban a bizonyos helységben.
Nemcsak felszíni „orvoslás” történik, hanem fenntartható megoldások születnek, így az árazás is magasabb, hiszen ebben az esetben már nemcsak az otthon tisztul, hanem az ügyfél érzései is.
A termékeket külön is megvásárolhatja, de még elegánsabb, ha a terepszemle utáni árajánlat készítéskor belekalkulálod a végső árba.
3. Gyémánt / Platina ajánlat
Maxikonzultáció: Komplett életmódváltás
Az ügyfél ugyanis nemcsak a jelenlegi helyzetét oldja meg, hanem megoldásokat kap arra is, hogy szembemenjen a fogyasztói magatartással. Más szóval megtanulja az érzelmeit nem vásárlással kezelni, hanem hálát adni a meglévő tárgyakért, a kialakított otthonáért, megtanulja meglátni benne a szépet és a lehetőségeket.
Ennek a transzformációs szolgáltatásnak az eredménye összetett:
– rendezett otthon
– új (eddig kihasználatlan) zugok, helységek
– régi tárgyak új felhasználási módja
– régi tárgyak felújítása (ami egyben családi program is lehet)
– hatalmas összegeket spórol hosszú távon
– jobban érzi magát
– új hobbira lel
Ez az a szolgáltatás, amelyre azt mondjuk, hogy „priceless”, hiszen milyen árat lehet szabni egy új életnek?
A legtöbb üzleti mentor a vevők megszerzésére fókuszál. Azt javasolják, hogy mindig új és új ügyfeleket szerezz, a nagy cégekre jellemző eszközökkel (kampányok, sales tölcsérek és akciók).
AZ AJÁNLATOK EGYMÁSHOZ KÉPEST
A feltételezésem a könnyű számolás érdekében, hogy 1 millió forintot szeretnél keresni havonta.
1. Ezüst ajánlat
csali/bevezető termék
Ide tartozik minden olyan digitális termék és/vagy szolgáltatás, amivel bevezeted a vevőt a világodba. Megtapasztalja, hogy működsz, mik az értékeid, milyen veled dolgozni. Nagyobb célközönségnek szól, könnyen megvásárolható és még könnyebben alkalmazható tudást adó ajánlat. A vásárláskor a vevő nem gondolja túl, csak klikkel, mert instans megoldás valamilyen akut problémájára.
Egyszer kell több energiát befektetned a kidolgozásába, és utána sokszorosát eladod.
Ha csak ezzel szeretnél keresni, és mondjuk 10 ezer Ft-os a termék, 100 darabot kell belőle eladnod (ehhez nagyjából egy ezres követőtáborral/közösséggel kell rendelkezned, ha 10%-os konverziós rátával számolunk, azaz ha minden tizedik ember vásárol tőled, aki követ.)
2. Arany ajánlat
az ajánlataid „közepe”
A szíve és lelke a vállalkozásodnak.
Ha a bevezető termék alapján a vevőnek tetszik amit lát, tapasztal, többet akar majd belőled.
Ez lehet az egyszeri konzultáció vagy egyéni folyamat. Itt már meg tudod mutatni a szakértelmedet, és jobban az ügyfeledre szabni a dobozmegoldást helyett.
Folyamatos fejlesztést és továbbtanulást igényel, ahogyan a vevőid kérdései is változnak.
Ha csak ezzel szeretnél keresni, és mondjuk 100 ezer Ft-os a szolgáltatás, 10 darabot kell belőle eladnod (ehhez nagyjából egy ezres követőtáborral/közösséggel kell rendelkezned, ha 1%-os konverziós rátával számolunk, azaz ha minden századik ember vásárol tőled, aki követ.)
3. Gyémánt ajánlat
prémium minőség prémium áron
Ahogy képzed magad és egyre jobb vagy a saját szakterületeden, úgy növekszik az értéke is annak, amit nyújtasz. Egyre hatékonyabb leszel a probléma megoldásában (pénzben és/vagy időben) így egyre nagyobb összeget kérhetsz el, mert mondjuk megspórolsz az ügyfeleknek rengeteg időt, energiát és pénzt azáltal, hogy egy helyen kapja meg azt a tudást, amit te évek alatt szedtél magadra.
Ezen a szinten már nemcsak szakmai, hanem üzleti szempontból is pallérozod magad, hogy kívülről és belülről is azt a minőséged tükrözd, amit nyújtasz.
Ha csak ezzel szeretnél keresni, és mondjuk 1 millió Ft a termék értéke, egyetlen egyet kell belőle eladnod.