Ha még csak azt tudod, hogy váltanál:
Váltás másképp
De hogyan?
A blogomban megmutatom, mire figyelj, amikor megszületik benned a vágy, hogy válts.
Legyen az költözés, munkahelyváltás, válás, vagy bármilyen egyéb váltás az első és legfontosabb a tudatosítás.
Fogalmazd meg magadnak minél pontosabban, miért szeretnél váltani?
Milyen érzésre vágysz az új élethelyzetben vagy milyen érzést szeretnél elhagyni a régiben?
Némelyik írásban a mindset fontosságával foglalkozom, azaz a gondolkodásmódban segítek neked, némelyikben pedig konkrét lépéseket vagy kézzel fogható segítséget mutatok (hasznos linkek, tudástár, személyiségtesztek stb.)
Mit jelent a prioritás szót? Első helyen, mások előtt – azaz a prioritás főnévnek nincs többes száma (úgy, mint ahogy az alternatíva is egyes szám csak ;)). Pedig használjuk: „Nem tudja, mik a prioritásai.” Miért? Mert minden területen más és más a prioritás és van jópár életterület, amelyet zsonglőrködünk.
A legtöbb ember úgy tekint a váltásra, például munkahely váltásra, hogy fel kell mondania. Mást kell keresnie. Pedig a váltás lehet egy mini döntés pénteken, hogy „hétfőn más szempontból tekintek a munkahelyemre”. Például: „ott vannak a kollégáim, akikkel jól kijövök, közel van a lakásomhoz, azt csinálhatom, amiben jó vagyok”.
A legtöbb ember megvárja a kiégést, majd utána cselekszik. Amikor már nehezebb, nagyobb a tét, nem is váltás, hanem kríziskezelés. Miért szeretünk elmenni a falig, lepattanni róla és sebesen, véresen keresni a megoldást, amikor meg is előzhettük volna?
Ahány iskola, képzés, szakember, annyi véleményt lehet olvasni ebben a témában. A coaching ráadásul önszabályozó szakma*, ami miatt a kívülállók és szkeptikusok gyakran hívják szektának, MLM rendszernek, piramisjátéknak. Megnyugtatok mindenkit, egyik sem.
Egy felnőtt nagyjából 35 ezer döntést hoz egy nap. 35 ezer választást jelentős és jelentéktelen dolgokban.
Ha eddig fejtörést okoztak bizonyos döntések, és nem tudtad, hogyan közelítsd meg őket, hátha az itt bemutatott módszerekkel könnyebben fogsz legközelebb nekifogni!
Simon Sinek A jó vezetők esznek utolsónak (Leaders eat last 2014) című, itthon 2017-ben megjelent könyvében kifejti a hormonok hatását az emberre, mint társasági lényre és rámutat arra, hogyan lehet/kell a hormonok hatásait kihasználni csapatépítési céllal, az előnyünkre fordítva a hormonok adta „lehetőségeket”.
Van, amikor egy kifogást tényként fogadunk el, mert akkor, abban a pillanatban azzal védjük magunkat a változástól és a változás hatásától. Van, hogy egy véleményt gondolunk ténynek hasonló okokból. A kulcs a tudatosságban van.
Tudatosan ne bántsuk, ne szabotáljuk magunkat és végképp ne mások véleményére alapozva alkossunk életstratégiát.
Kreativitás a teljesítmény előtt
Pihenés a munka előtt
Fontos tervezés a sürgős teendők előtt
Te mások előtt
Stratégiai tervezés a tűzoltás előtt
Bármilyen furcsán is hangzik magunkat kell első helyre helyeznünk, és hétköznapi nyelvezettel „önzővé válnunk”, azaz ún. „idősznobbá”, mert csak úgy tudjuk biztosítani a kellő pihenést és töltődést. A kipihent és feltöltődött ember pedig igazi érték a közössége, környezete számára!
A 21 napos szokás mítosz alapját Maxwell Maltz plasztikai sebész szolgáltatta: megfigyelte amputált és plasztikai sebészeti beavatkozáson átesett páciensein, hogy legalább 21 nap szükséges ahhoz, hogy új arcukat vagy hiányzó testrészüket megszokják. Sajnos sokan – leegyszerűsítve és a “legalább” szót elhagyva – csak a 21 napot használják.
Ha már azt is tudod, hogy vállalkozást építenél:
A BMC nem üzleti terv, de bizonyos esetekben hasznosabb, mint az. Előzetesen érdemes átgondolni KI a célcsoportos, MIT is értékesítesz pontosan és mi az ÉRTÉKAJÁNLATOD, hogyan fogadod el az ellenértéket pénz formájában, kik a KULCSPARTNEREID és segítőid, milyen erőforrásokat tudsz használni mindeközben.
Ha elvesztél a marketing, értékesítés és stratégiagyártás Bermuda-háromszögében, vegyél papírt és tollat, mert Masterclass szintű anyag következik.
A hideg célközönséget úgy kell bemelegíteni, hogy kapcsolatot építesz vele és elnyered a bizalmát, amitől feljogosítva érzi magát, hogy megnyissa a pénztárcáját és vásároljon tőled.
Milyen utat járhat be a vevőd a különböző szolgáltatásaid között? Ha csak egy szolgáltatásod van, akkor is van egy vevő útja, amit be lehet járni, mert mindig más ponton, más fázisban kapcsolódik be a vevő.
Arra gondolj, hogy a vevőnek a fejében nincs az a rengeteg tudás és tapasztalat, ami a tiédben benne van: ő most találkozik veled először.
Minden, ami kell a pénz megteremtéséhez mindset és technikai oldalról. Fontos, hogy az anyagi jólétet hogy definiálod magadnak és az anyagi szabadság melyik szintjét szeretnéd elérni.
A szolgáltatásaim és a termékeim ára nem az én értékemet tükrözik. Az én értékemet nem tükrözi semmi. Nem kell, hogy külsőleg meghatározott értékeszköz fejezze ki az én belső értékemet.
A legtöbb női vállalkozó nehezen mond le arról, hogy több ajánlata legyen. Viszont lehet ezt okosan is csinálni, végig vezetve az ügyfelet a szolgáltatásaink palettáján!